dask2

DASK, oluşabilecek herhangi bir deprem, tsunami, yer kayması gibi doğal afetler sonucunda oluşabilecek zararları tazmin edebilmek için devlet tarafından zorunlu kılınan bir sigorta poliçesidir. DASK sigorta poliçelerindeki fiyatlandırmalar binanın bulunduğu şehrin risk durumuna göre hesaplanmaktadır. DASK sadece doğal afetlere karşı zararları teminat altına kalmanın yanısıra şehirlerde sağlam yapıların oluşması, modern şehirleşmeye de artı katma değerlerde kattığı görülmektedir. DASK sayesinde devlet bünyesinde oluşabilecek zararları teminat altına alınmasıyla bireylerin devlet bütçesine artı yük olmadan zararların tazmin edilmesine de olanak tanımaktadır.

DASK Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Herhangi bir doğal afet sonrasında konutunuzu teminat altına alan DASK sigortasının sigorta tutarını konutun inşaat yılı, bina yapı bedeli, bina yapı malzemesi, bina temeline bağlı bağımlı ve bağımsız bölümler, merdivenler, asansörler, konutun yada ticarethane olarak kullanılacaksa metrekaresi farklılık göstermektedir. Bina zorunlu deprem sigortası hesaplanırken arsa bedeli hariç tutularak hesaplanır.

 

  • Teminatları içerisinde;
  • deprem sonrası maddi hasar
  • depreme bağlı yangın,
  • infilak, tsunami, yer kayması yer almaktadır.

Poliçe Yenilemede %20 İndirim var.
Biten Dask sigortanızı en geç 30 gün içinde yeniletirseniz % 20 indiriminizden yararlanabilirsiniz. Yenilediğiniz her yıl poliçeniz için birinci, ikinci ve üçüncü yenilemelerde %10, daha uzun süre yapılan yenilemelerde ise %20 oranında indirimden yararlanırsın.

shape1
shape22
shape33
shape44

BİZE ULAŞIN

Teklif almak için hemen bize ulaşın