konut sigortasii

Konut sigortası; evinizi kazalardan, yangından, depremden ya da hırsızlıktan dolayı meydana gelebilecek zararlara karı koruyan bir sigortadır. Konut sigortası yaptırmak için konutunuzun sahibi olmanız gerekmez. Kiracı olarakta konut sigortası yaptırabilir, konutunuzun içerisinde bulunan eşyanızı, maddi manevi tüm sahibi olduklarınızı beklenmeyen risklere karşı sigortalatabilirsiniz.
Konut sigortası ile; konutunuzu binada meydana gelebilecek herhangi bir riske karşı da sigortalatmış olursunuz. Binanın hasar görmesi durumunda konutunuzun içerisinde bulunan eşyalarınızın zarar görmesi halinde sigorta kapsamındaki teminatlar çerçevesinde hasarınız da karşılanacaktır. Kısacası; evin sahibi olmamanız durumunda bile sadece konut poliçesinde sadece eşya teminatı alarak bile sahip olduğunuz eşyalarınızı sigortalatmış olabilirsiniz.

Konut Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Konut sigortası teminatları sigortayı yapan şirkete göre değişkenlik gösterse de; her konut sigortası poliçesi içerisinde yangın teminatı bulunmaktadır. Yangın temşnatı en yalın ifadeyle; konutunuzun yangın ve yıldırım düşmesi tehlikesine karşı verilen bir teminattır. Yangın teminatına ek olarak bu teminat altında konutunuz; sel-su baskını, cam kırılması, ferdi kaza ve hırsızlık gibi risklere karşı da teminat altına alınmış olunmaktadır. Su baskını konutun dışarıdan alabilecek olan hasarları, cam kırılması ise sabit camların aynaların kırılması sonucunda oluşabilecek zararları, hırsızlık teminatı ise konutunuzun içerisindeki eşyaların hırsızlık sonucunda oluşabilecek zararlarınızı tanzim eden bir teminattır. İlave olarak verilebilecek ferdi kaza teminatı ile poliçe kapsamına giren bir kaza sonucunda sigortayı yaptıran kişinin vefatı halinde lehdar olarak gösterilen kişiye, sigorta yaptıran kişinin sürekli sakat kalması durumunda ise; sigorta yaptırana tazminat ödemesi yapılmasını sağlayan bir teminattır. Bunlara ek olarak; konut sigortası poliçeniz içerisinde yer alabilecek olan tesisat, tamir işleri gibi teminatlarla konut sigortanızın kapsamını genişletebilir, kapıda kalmanız ya da anahtarınızı kaybetmeniz durumunda ise çilingir hizmetlerini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Konut sigortasından yararlanabilmek için ev sahibi olmanıza gerek yok. Türkiye sınırları içerisinde betonarme bir binada yaşıyorsanız sizde Yangın dahil olmak üzere hırsızlık, dahili su ve sel risklerine karşı güvence, mali mesuliyet, cam kırılması gibi ek teminatlar, ihtiyaç duyulan duyulan her an asistans hizmeti desteği sizde yuvanızı sigortalatabilirsiniz.

shape1
shape22
shape33
shape44

BİZE ULAŞIN

Teklif almak için hemen bize ulaşın