f615d19ac7

Yabancı Sağlık Poliçesi Türkiye’de ikamet edecek/eden, çalışacak Yabancı uyruklu kişilerin yaptırmak zorunda olduğu sigorta türüdür. Türkiye’de vize muafiyeti dışında kalan, ya da vize süresi dışından  fazla kalacak olan kişilerin ikametgah izni almalarına kadar ki süresi içinde Türkiye’deki sigorta şirketleri tarafından yaptırmaları zorunludur. Yapılacak olan Yabancı Sağlık Sigortalarının teminat yapısını ve iptal nedenlerini Hazine’ye bağlı Sigortacılık Genel Müdürlüğü belirler. Yabancı Sağlık Sigortalarında dikkat edilmesi gereken en önemli kıstas asgari olarak teminatları kapsadığından emin olunmasıdır. Özel sağlık ve tamamlayıcı sağlık sigortaları gibi Yabancı Sağlık Sigortası yaptırırken de sigortalanan kişinin tercih edebileceği sağlık kuruluşlarını karşılayıp karşılamadığına da dikkat edilmelidir.

 

Yabancı Sağlık Poliçesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yabancı uyruklu kişilerin sigorta süresi içinde bir hastalık ve/veya kaza halinde; Sağlık Bakanlığı’nca ruhsat verilmiş her tür özel veya resmi sağlık kuruluşunda yatarak ve/veya ayakta tedavisi için gerekli olan sağlık giderleri poliçede belirtilen teminat, limit ve ödeme yüzdesi doğrultusunda özel ve genel şartlara uygun olarak karşılayan Sigorta türüdür.

Yabancı sağlık poliçesi yabancı uyruklu ziyaretçilerimizin yatarak tedavilerinde; tanı ve tedavinin sigortalının hastanede yatmasını ve gözlem altında bulundurulmasını gerektirdiği durumlarda, Ayakta tedavilerinde ise; tanı ve tedavinin hastanede yatmayı gerektirmediği hallerde yapılan doktor, muayene, ilaç, laboratuar ve görüntüleme hizmetleri vb. gibi işlemlerde kullanabileceği sağlık poliçesidir.

shape1
shape22
shape33
shape44

BİZE ULAŞIN

Teklif almak için hemen bize ulaşın