seyahat saglik sigortasi 2

Yurt içi ve Yurt dışında yapacağınız seyahatler süresi içerisinde oluşabilecek risklerin tanzim edilmesi için yapılan bir sigorta türüdür. Seyahatiniz sırasında başınıza gelebilecek her türlü kaza yaralanma ağır hastalık bagaj kaybını bile sigortalayan bir sigorta çeşididir. Zorunlu durumlarda ise bazı ülkeler için yurt dışı sağlık sigortası zorunlu tutulmaktadır.

Seyahat Sağlık Sigortası yaptırılmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli kıstas seyahat edilecek ülkeye giriş ve çıkış tarihlerinin sigorta poliçesine doğru girilmesidir. Seyahatin uzunluğu gidilecek ülkenin neresi olduğu da sigorta poliçesinin priminin değişkenlik göstermesinin bir diğer nedenidir. Diğer sigorta çeşitlerine nazaran seyahat sağlık poliçesi belirtile seyahat tarihi ile başlar ve belirtilen seyahat tarihi ile son bulur.

Seyahat Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

⦁ Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık
⦁ Ayakta ve Yatarak (Hastanede) Tıbbi Tedavi Teminatı
⦁ Sigortalının Tıbbi Nedenlerle Nakli veya Seyahati
⦁ Sigortalı’nın Vefatı Halinde Cenazenin Tıbbi Şartlara Uygun Olarak Nakli

Sahip olduğunuz Seyahat Sağlık Sigortası ile seyahat iptali (mücbir sebep), vize reddi, tıbbi sebepler nedeniyle konaklama uzatımı, sigortalının tedavisi nedeniyle yakın akraba üyelerinin konaklaması, sigortalının tedavisi nedeniyle yakın akraba üyelerinin seyahat etmesi, bagajın gecikmesi ve hasarı, fazla rezervasyon nedeniyle gecikme, kaçırılmış aktarma uçuşu nedeniyle gecikme, peşin ödeme (yardım hizmeti), bilgi ve organizasyon hizmetleri, ferdi kaza (6 ay -18 yaş) ölüm veya maluliyet, ferdi kaza (19 -65 yaş) ölüm veya maluliyet teminatı ile seyahatleriniz sırasında güvence altına alabilirsiniz.

shape1
shape22
shape33
shape44

BİZE ULAŞIN

Teklif almak için hemen bize ulaşın